Dietetyka Funkcjonalna

„Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem”

Ta stara prawda ma również zastosowanie u naszych pupili

Dietetyka funkcjonalna to narzędzie wywodzące się wprost z medycyny funkcjonalnej, holistycznej. Czerpiemy garściami z ziołolecznictwa, podpierając się wiedzą naukową z zakresu immunologii, genetyki, zoopsychologi i wielu innych dziedzin nauki.

Dietetyka funkcjonalna to podejście, w którym jedzenie nie jest jedynie sumą węglowodanów, białek i tłuszczy wrzuconych do psiej miski. Nie myślimy o pożywieniu jedynie jako o formie dostarczenia kalorii. Nie myślimy jedynie o metabolizmie.

To, czym się odżywiasz i to, czym żywisz swojego psa ma niesamowity wpływ na to jak pracują wasze narządy, jak działa układ odpornościowy, jak działają hormony. Pożywienie ma wpływ na kondycję psychiczną psa ( Twoją też). Możesz z pomocą żywienia wspierać, odbudować bądź – niestety – niszczyć mikrobiom jelitowy.

Funkcjonalna medycyna pozwala odszukać i zrozumieć PRZYCZYNĘ występujących problemów zdrowotnych a dzięki funkcjonalnemu podejściu do karmienia psa, możesz celować w te przyczyny, minimalizować je, usuwać a także wzmacniać organizm w walce z chorobą.

Dowiedz się, jak odżywianie może wesprzeć powrót do zdrowia Twojego pupila, ale również – jak możesz uczynić z żywienia potężne narzędzie prewencyjne.

 

 

 

Dietetyka Funkcjonalna
Przewiń do góry