Konsultacje

Od miesięcy wykorzystuję swoją wiedzę, zdobytą na przestrzeni tych ostatnich kilku lat, aby pomóc Opiekunom psów wprowadzić proste zmiany, które będą miały ogromny wpływ na zdrowie ich pupili. Mogę pomóc również Twojemu psu - wesprzeć dietą wychodzenie z konkretnych chorób lub rozsądnie wybrać sposób żywienia.

Mam praktykę z psami, które cierpią na ciężkie nietolerancje pokarmowe, cukrzycę, choroby nerek lub problemy związane z przewodem pokarmowym. Ostatnio z pokorą czytam o tym, jak dieta przynosi ulgę w walce z rakiem u psów.

Nie jestem weterynarzem, ale ostatnie lata poświęciłam na zdobywanie wiedzy znacznie wychodzącej poza zakres, na który w formalnym toku nauki przeznaczone jest kilka miesięcy.

W naszym kraju pojęcie dietetyki weterynaryjnej, dietetyki klinicznej w kontekście innym jak przemysł związany z produkcją karm ledwie raczkuje. W USA i Kanadzie to za to mocno wspierane przez weterynarzy podejście do leczenia. Dietetyk weterynaryjny, clinical canine nutritionist nie musi być wcale weterynarzem. Podobnie jednak jak technik weterynaryjny wspiera pracę weterynarza.

I to jest logiczne. W "przypadku ludzi" dietetyk kliniczny, dietetyk specjalizujący się we wspieraniu leczenia chorób, też nie jest lekarzem. Ale przecież nie oczekujemy od chirurga, że rozpisze nam dietę dobrą dla stawów. Nie oczekujemy od kardiochirurga, że powie nam jak schudnąć i utrzymać wagę.  I dobrze! To są specjaliści w swoich wąskich dziedzinach! Ale nie oczekujemy od nich głębokiej wiedzy o wszystkim.

I to chcę podkreślić- osobom, którym pomagam, nie chcę zastąpić weterynarza! Pomogę Wam prowadzić żywienie przy konkretnej diagnozie, którą usłyszycie.

Pomogę Wam wprowadzić zalecenia, które być może usłyszycie w gabinecie.

Nie jestem ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem żadnego ze sposobów żywienia. Jestem za to przeciwnikiem złej diety.

Cierpliwości. Pracuję aktualnie nad systemem rezerwacji, który pozwoli mi połączyć bezkolizyjnie pracę online z prowadzonymi spotkaniami na żywo.

Nie jest łatwo, gdyż dotąd priorytetem była pomoc psom z lokalnych przytulisk i ich nowym Opiekunom.

Muszę to teraz ogarnąć tak, by każdy był zadowolony.

 

Przewiń do góry